Yapısal Eşitlik Modellemesine Giriş; Amos Uygulamaları
Yapısal Eşitlik Modellemesine Giriş; Amos Uygulamaları

Yapısal Eşitlik Modellemesine Giriş; Amos Uygulamaları

Tedarikçi : Nurhan Bayram
Fiyat : ₺175,00
Barkod : 9789758606894
:
Yapılan pek çok araştırmanın sonuçları istatistik biliminin öğretilmesinde ve öğrenilmesinde çoğu zaman sorun yaşandığını ve istatistik kaygısının, bu sorunun daha da yoğun yaşanmasına yol açtığını göstermektedir. Hızla gelişen bilgi teknolojisi ile birlikte bilgisayar ve istatistik paket programlarının kullanımının yaygınlaşması, araştırmacıların veri analizi sorunlarını azalttığı, istatistiksel analizleri kolaylaştırdığı bilinmektedir. Özellikle günümüzde yeni uygulama alanı bulan Yapısal Eşitlik Modelleri (YEM) gibi tekniklerin öğrenilmesi ve kullanımının sağlanması için bu tekniğin nasıl ve ne şekilde uygulandığını açıklayacak bilgilerin paylaşımını esas kılmıştır. Yapısal Eşitlik Modellemesi kovaryans yapı matrisi dikkate alınarak teorik olarak ortaya atılan modelin sınanmaya çalışıldığı çok değişkenli istatistiksel bir tekniktir. Yapısal eşitlik modelleri, ölçüm modeli ve yapısal model olmak üzere iki bölümden oluşmakta ve gizil (gözlenemeyen) değişkenler arasındaki direkt ve dolaylı nedensel etkilerin hipotezinin test edilmesinde kullanılmaktadır. Bu kitapta araştırmacıların bilimsel çalışmalarında yapısal eşitlik modellemesini AMOS programı yardımı ile nasıl gerçekleştirileceği ve sonuçların nasıl yorumlanılacağı ele alınmaktadır. Kitabın en önemli özelliği, aktif öğrenme yöntemini benimsemiş olmasıdır. Yani, yeterli düzeyde istatistik bilgisi olan araştırmacı teoride var olan kavramsal modeli gerçek veri ile nasıl test edebileceğini ve elde ettiği sonuçları nasıl yorumlayabileceğini bu kitaptan öğrenebilecektir.
Yazar
Nurhan Bayram
Basım Dili
Türkçe
Basım Numarası
1
Basım Tarihi
2011-12
Ebat
165-235
Kağıt Cinsi
2.Hamur
Kapak
Karton Kapaklı
Sayfa Sayısı
174
YayKat
Ekonomi - Finans
Etiketler
Yapısal, Yapısal Eşitlik, Yapısal Eşitlik Modellemesine, Yapısal Eşitlik Modellemesine Giriş, Yapısal Eşitlik Modellemesine Giriş Amos, Yapısal Eşitlik Modellemesine Giriş Amos Uygulamaları, Yapısal Eşitlik Modellemesine Giriş Uygulamaları, Yapısal Eşitlik Modellemesine Amos, Yapısal Eşitlik Modellemesine Amos Uygulamaları, Yapısal Eşitlik Modellemesine Uygulamaları, Yapısal Eşitlik Giriş, Yapısal Eşitlik Giriş Amos, Yapısal Eşitlik Giriş Amos Uygulamaları, Yapısal Eşitlik Giriş Uygulamaları, Yapısal Eşitlik Amos, Yapısal Eşitlik Amos Uygulamaları, Yapısal Eşitlik Uygulamaları, Yapısal Modellemesine, Yapısal Modellemesine Giriş, Yapısal Modellemesine Giriş Amos, Yapısal Modellemesine Giriş Amos Uygulamaları, Yapısal Modellemesine Giriş Uygulamaları, Yapısal Modellemesine Amos, Yapısal Modellemesine Amos Uygulamaları, Yapısal Modellemesine Uygulamaları, Yapısal Giriş, Yapısal Giriş Amos, Yapısal Giriş Amos Uygulamaları, Yapısal Giriş Uygulamaları, Yapısal Amos, Yapısal Amos Uygulamaları, Yapısal Uygulamaları, Eşitlik, Eşitlik Modellemesine, Eşitlik Modellemesine Giriş, Eşitlik Modellemesine Giriş Amos, Eşitlik Modellemesine Giriş Amos Uygulamaları, Eşitlik Modellemesine Giriş Uygulamaları, Eşitlik Modellemesine Amos, Eşitlik Modellemesine Amos Uygulamaları, Eşitlik Modellemesine Uygulamaları, Eşitlik Giriş, Eşitlik Giriş Amos, Eşitlik Giriş Amos Uygulamaları, Eşitlik Giriş Uygulamaları, Eşitlik Amos, Eşitlik Amos Uygulamaları, Eşitlik Uygulamaları, Modellemesine, Modellemesine Giriş,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.