Türk'ün Ateşle İmtihanı; İstiklâl Savaşı Hatıraları
Türk'ün Ateşle İmtihanı; İstiklâl Savaşı Hatıraları

Türk'ün Ateşle İmtihanı; İstiklâl Savaşı Hatıraları

Fiyat : ₺247,00
Barkod : 9789750721649
:
Burada, Türkiye, başşehrinden ve Anadolu´daki topraklarından mahrum edilmek istenilmiyordu. İmparatorluk´un, İstanbul başşehri olarak kalmasına taraftar olmakla beraber, Akdeniz´le Karadeniz arasındaki geçidi tarafsız hale sokmak, Ermenistan, Arabistan, Mezopotamya, Suriye ve Filistin´i ayrı ayrı parçalara ayırmak vardı. Halide Edib Adıvar, çocukluk günlerinden 1918´e kadarki anılarını Mor Salkımlı Ev başlığıyla kaleme almıştı. Türk´ün Ateşle İmtihanı, bundan sonrasını, 1918´den 1923 sonlarına kadar olan dönemi anlatıyor. Ulusal Kurtuluş Savaşı sırasında yaşananlar, yazarın gözlemleri canlı ve etkileyici bir anlatımla okura sunuluyor. Türk´ün Ateşle İmtihanı, Halide Onbaşı´nın, o günleri yaşayan bir aydının içten anlatımıyla yakın tarihimize ışık tutuyor.
Yazar
Halide Edip Adıvar
Basım Dili
Türkçe
Basım Numarası
23
Basım Tarihi
2019-12
Ebat
125-195
Kağıt Cinsi
2.Hamur
Kapak
Karton Kapaklı
Sayfa Sayısı
320
YayKat
Türk Edebiyatı
Etiketler
Türkün, Türkün Ateşle, Türkün Ateşle İmtihanı, Türkün Ateşle İmtihanı İstiklâl, Türkün Ateşle İmtihanı İstiklâl Savaşı, Türkün Ateşle İmtihanı İstiklâl Savaşı Hatıraları, Türkün Ateşle İmtihanı İstiklâl Hatıraları, Türkün Ateşle İmtihanı Savaşı, Türkün Ateşle İmtihanı Savaşı Hatıraları, Türkün Ateşle İmtihanı Hatıraları, Türkün Ateşle İstiklâl, Türkün Ateşle İstiklâl Savaşı, Türkün Ateşle İstiklâl Savaşı Hatıraları, Türkün Ateşle İstiklâl Hatıraları, Türkün Ateşle Savaşı, Türkün Ateşle Savaşı Hatıraları, Türkün Ateşle Hatıraları, Türkün İmtihanı, Türkün İmtihanı İstiklâl, Türkün İmtihanı İstiklâl Savaşı, Türkün İmtihanı İstiklâl Savaşı Hatıraları, Türkün İmtihanı İstiklâl Hatıraları, Türkün İmtihanı Savaşı, Türkün İmtihanı Savaşı Hatıraları, Türkün İmtihanı Hatıraları, Türkün İstiklâl, Türkün İstiklâl Savaşı, Türkün İstiklâl Savaşı Hatıraları, Türkün İstiklâl Hatıraları, Türkün Savaşı, Türkün Savaşı Hatıraları, Türkün Hatıraları, Ateşle, Ateşle İmtihanı, Ateşle İmtihanı İstiklâl, Ateşle İmtihanı İstiklâl Savaşı, Ateşle İmtihanı İstiklâl Savaşı Hatıraları, Ateşle İmtihanı İstiklâl Hatıraları, Ateşle İmtihanı Savaşı, Ateşle İmtihanı Savaşı Hatıraları, Ateşle İmtihanı Hatıraları, Ateşle İstiklâl, Ateşle İstiklâl Savaşı, Ateşle İstiklâl Savaşı Hatıraları, Ateşle İstiklâl Hatıraları, Ateşle Savaşı, Ateşle Savaşı Hatıraları, Ateşle Hatıraları, İmtihanı, İmtihanı İstiklâl,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.