Türkiye'de Koruma Konusunda Yasal Yönetsel Yaklaşımlar
Türkiye'de Koruma Konusunda Yasal Yönetsel Yaklaşımlar

Türkiye'de Koruma Konusunda Yasal Yönetsel Yaklaşımlar

Tedarikçi : Derya Altunbaş
Fiyat : ₺27,50
Barkod : 9786058443471
:
Türkiye'de koruma konusunda yasal yönetsel yaklaşımlar' başlıklı bu kitabın içeriğinde korumanın yasal yönetsel boyutları ele alınmaktadır. Türkiye'de ya-şanan korumacılıkla ilgili sürecin özellikle 1970'lerden sonra hız kazandığı gö-rülmektedir. Bu dönem uluslararası boyuttaki konferanslar ve sonlarında alınan kararların yansımaları olarak eşzamanlı olarak ülkemizde de başlamış bulun-maktadır. Konu kapsamı ve çerçevesi oluşturulurken kültür varlığının taşınır ve taşınmaz olarak iki bölümde olduğundan söz etmek gereklidir. Taşınır Kültür Varlıkları müzecilik kapsamında işlenmesi gereken arkeolojik taşınır buluntular ve günümüze uzanan kültürü belirleyen her türlü nesneyi temsil eden geniş bir kısmı içermektedir. Taşınmaz Kültür Varlıkları kapsamında yerleşimlerin tarihi ve kültür özelliklerini taşıyan miras özelliğindeki kentsel dokular yer almaktadır. Kent ve kente ilişkin bilgilerle bu alanda tarihi dokuların korunması ile ilgili yasal ve yönetsel süreçler ele alınmakta olduğundan taşınır kültür varlıkları konu-su kapsam dışında tutulmaktadır. Bu kitapta, ülkemizdeki koruma anlayışında taşınmaz kültür varlıklarına ait konular yasal ve yönetsel süreçler ele alınarak incelenmektedir.
Yazar
Derya Altunbaş
Basım Dili
Türkçe
Basım Numarası
1
Basım Tarihi
2017-04
Ebat
140-210
Kağıt Cinsi
1.Hamur
Kapak
Karton Kapaklı
Sayfa Sayısı
128
YayKat
Mevzuat
Etiketler
Türkiyede, Türkiyede Koruma, Türkiyede Koruma Konusunda, Türkiyede Koruma Konusunda Yasal, Türkiyede Koruma Konusunda Yasal Yönetsel, Türkiyede Koruma Konusunda Yasal Yönetsel Yaklaşımlar, Türkiyede Koruma Konusunda Yasal Yaklaşımlar, Türkiyede Koruma Konusunda Yönetsel, Türkiyede Koruma Konusunda Yönetsel Yaklaşımlar, Türkiyede Koruma Konusunda Yaklaşımlar, Türkiyede Koruma Yasal, Türkiyede Koruma Yasal Yönetsel, Türkiyede Koruma Yasal Yönetsel Yaklaşımlar, Türkiyede Koruma Yasal Yaklaşımlar, Türkiyede Koruma Yönetsel, Türkiyede Koruma Yönetsel Yaklaşımlar, Türkiyede Koruma Yaklaşımlar, Türkiyede Konusunda, Türkiyede Konusunda Yasal, Türkiyede Konusunda Yasal Yönetsel, Türkiyede Konusunda Yasal Yönetsel Yaklaşımlar, Türkiyede Konusunda Yasal Yaklaşımlar, Türkiyede Konusunda Yönetsel, Türkiyede Konusunda Yönetsel Yaklaşımlar, Türkiyede Konusunda Yaklaşımlar, Türkiyede Yasal, Türkiyede Yasal Yönetsel, Türkiyede Yasal Yönetsel Yaklaşımlar, Türkiyede Yasal Yaklaşımlar, Türkiyede Yönetsel, Türkiyede Yönetsel Yaklaşımlar, Türkiyede Yaklaşımlar, Koruma, Koruma Konusunda, Koruma Konusunda Yasal, Koruma Konusunda Yasal Yönetsel, Koruma Konusunda Yasal Yönetsel Yaklaşımlar, Koruma Konusunda Yasal Yaklaşımlar, Koruma Konusunda Yönetsel, Koruma Konusunda Yönetsel Yaklaşımlar, Koruma Konusunda Yaklaşımlar, Koruma Yasal, Koruma Yasal Yönetsel, Koruma Yasal Yönetsel Yaklaşımlar, Koruma Yasal Yaklaşımlar, Koruma Yönetsel, Koruma Yönetsel Yaklaşımlar, Koruma Yaklaşımlar, Konusunda, Konusunda Yasal,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.