Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat (Günümüz Türkçesi) Talat ve Fitnat'ın Aşkı
Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat (Günümüz Türkçesi) Talat ve Fitnat'ın Aşkı

Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat (Günümüz Türkçesi) Talat ve Fitnat'ın Aşkı

Tedarikçi : Şemsettin Sami
Fiyat : ₺36,00
Barkod : 9786052956236
:
İlk görüşte âşık olan Talat ve Fitnat'ın trajik hikâyelerinin anlatıldığı Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat romanı, dönemin kadın erkek ilişkilerini, görmeden yapılan evliliklerin doğurduğu sorunları ele alır. Hemen her yaştan ve sınıftan kadının aile ve toplum içindeki konumlarına ilişkin meselelerini hikâye eden yazar, bununla da yetinmeyip Talat'ı kadın kılığında, tebdil-i kıyafet İstanbul sokaklarında dolaştırarak yaşadıklarını anlatır. Şemsettin Sami (1850-1904) Dil bilgini, gazeteci, sözlükçü, yazar Şemsettin Sami, Yanya'nın Fraşer kasabasında doğdu. Fraşer'de başladığı öğrenim hayatına Yanya'da, bir Rum okulunda devam etti. Bu okulda İtalyanca, Rumca, Eski Yunanca ve Fransızca öğrendi, bir yandan da özel hocalardan aldığı derslerle Farsça ve Arapçasını ilerletti. 1871'de İstanbul'a giderek Matbuat Kalemi'ne girdi. 1872'de Hadika'da gazetecilik hayatına atılan Şemsettin Sami, aynı yıl edebiyatımızın ilk telif romanı sayılan Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat'ı yayımlamaya başladı. Trablusgarp, Sabah, Tercüman-ı Şark gazeteleriyle Aile ve Hafta dergileri onun gazetecilik ve dergicilik alanındaki diğer önemli faaliyetlerindendir. Fransızcadan İhtiyar Onbaşı ve Galetée oyunlarını tercüme edip yayımlar. Daha sonra Besa yahut Ahde Vefa adlı oyunu yazar ve oyun Osmanlı Tiyatrosu'nda sahnelenir. Seydî Yahya, Gâve yazarın tiyatro türündeki diğer yapıtlarıdır. Sefiller, Robinson gibi önemli eserleri dilimize kazandırır. Cep Kütüphanesi serisinde mitolojiden kadınlara, İslam medeniyetinden astronomiye çok çeşitli konularda ansiklopedik nitelikte küçük kitaplar yazar. Bütün bu çalışmalarının yanı sıra asıl dikkatini dil üstünde toplayan Şemsettin Sami, Kamus-ı Fransevî (Fransızcadan Türkçeye/Türkçeden Fransızcaya sözlük) ve Kamus-ı Türkî (Türkçe sözlük) gibi iki önemli sözlük ile altı ciltten oluşan ansiklopedisi Kamusü'l-a'lâm'ı hazırlar. Ömrünün son yıllarında Türkçenin en eski eserlerini araştırmaya yönelen yazar, Orhun Abideleri ve Kutadgu Bilig üzerine çalışmıştır. Kültür dünyamıza dil çalışmaları, sözlük ve ansiklopedi yazarlığı, çeviri, roman ve oyunlarıyla önemli katkılar sağlamış Şemsettin Sami'nin eserlerine Türk Edebiyatı Klasikler Dizimizde yer vermeyi sürdüreceğiz.
Yazar
Şemsettin Sami
Basım Dili
Türkçe
Basım Numarası
4
Basım Tarihi
2019-10
Ebat
135-215
Kağıt Cinsi
2.Hamur
Kapak
Karton Kapaklı
Sayfa Sayısı
116
YayKat
Edebiyat
Etiketler
Taaşşuk-ı, Taaşşuk-ı Talat, Taaşşuk-ı Talat ve, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi Talat, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi Talat ve, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi Talat ve Fitnatın, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi Talat ve Fitnatın Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi Talat ve Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi Talat Fitnatın, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi Talat Fitnatın Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi Talat Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi ve, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi ve Fitnatın, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi ve Fitnatın Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi ve Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi Fitnatın, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi Fitnatın Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesi Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Talat, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Talat ve, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Talat ve Fitnatın, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Talat ve Fitnatın Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Talat ve Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Talat Fitnatın, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Talat Fitnatın Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Talat Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz ve, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz ve Fitnatın, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz ve Fitnatın Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz ve Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Fitnatın, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Fitnatın Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Türkçesi, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Türkçesi Talat, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Türkçesi Talat ve, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Türkçesi Talat ve Fitnatın, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Türkçesi Talat ve Fitnatın Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Türkçesi Talat ve Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Türkçesi Talat Fitnatın, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Türkçesi Talat Fitnatın Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Türkçesi Talat Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Türkçesi ve, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Türkçesi ve Fitnatın, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Türkçesi ve Fitnatın Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Türkçesi ve Aşkı, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Türkçesi Fitnatın,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.