Mikro Ekonomi; Zeynel Dinler 32. Baskı
Mikro Ekonomi; Zeynel Dinler 32. Baskı

Mikro Ekonomi; Zeynel Dinler

Tedarikçi : Zeynel Dinler
Fiyat : ₺335,00
Barkod : 9786256559455
:

Mikro Ekonomi; Zeynel Dinler, 32. Basım

 

 

Mikroekonomi adlı bu kitap, başta İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri olmak üzere çeşitli fakültelerde ekonomi dersi okuyan öğrenciler kadar, mezuniyet sonrası çeşitli müsabaka sınavlarına (KPSS, müfettişlik, uzmanlık, kaymakamlık vb.) hazırlananların da yararlanabileceği temel bir eserdir.

Kitapta tüm konular kolay anlaşılabilir bir üslûpla ifade edildiği gibi, her kısımda göz hafızasına hitap ettiğinden rahatlıkla izlenen geometrik anlatım, bir defa da cebirsel olarak, o kısmın sonunda ek şeklinde verilmiş.

Kitapta, öncelikle her ekonominin ana sorunları ve bu sorunların çözümünde çeşitli ekonomik sistemlerin yaklaşımlarına değinilerek, liberal kapitalist sistemde temel ekonomik sorunların çözümünü sağlayan piyasa mekanizmasının işleyişi, mal ve hizmet piyasası ile faktör piyasasında, ayrı ayrı açıklanmış.

 

 

 

Kitabın Konu Başlıkları 

.

Tüketici Teorisi

 

 

.Üretici Teorisi

.Fiyat Teorisi

.Üretim Faktörleri Fiyat Analizi

.Genel Denge Refah Ekonomisi ve Mikroekonomik Piyasa Başarısızlıkları

 

 

 

Yazar
Zeynel Dinler
ISBN
978-625-6559-45-5
Sayfa Sayısı
658
Basım Tarihi
2023
Basım Numarası
32
Basım Dili
Türkçe
Kapak
Karton Kapaklı
Kağıt Cinsi
1.Hamur
Ebat
160-240
YayKat
Ekonomi
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.