Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç (Günümüz Türkçesiyle)
Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç (Günümüz Türkçesiyle)

Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç (Günümüz Türkçesiyle)

Fiyat : ₺32,00
Barkod : 9786052954171
:
Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç Hüseyin Rahmi'nin pek çok romanında olduğu gibi ikili bir yapılanma sergiler: Bir yanda eski İstanbul mahalle hayatını yansıtan ve temelde mahallenin kadınları arasında geçen konuşmalardan oluşan renkli tablolar, diğer yanda yazarın öykülediği olay. Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç güncelden nasıl ustaca yararlanılabileceğine dair renkli bir örnektir. Hüseyin Rahmi Gürpınar (1864-1944) Dönemini ve çevresini romanlarında yaşatıp, genç yaşlarından itibaren geniş halk kitlelerince sevilerek okunmuş Hüseyin Rahmi, edebiyatımızın benzeri az bulunur şahsiyetlerindendir. Kitaplarında İstanbul yaşamının özel inanışları, toplumsal ve ekonomik eşitsizlikler, kadın erkek ilişkileri gibi konular halkın özgün konuşma biçimleri korunarak, çok defa gülünç, bazen hüzünlü olarak işlenir. Romanımıza "mahalli renk" ilk kez onunla girer. Yazarlık yaşamına 1883'te Tercüman-ı Hakikat gazetesinde başlar. 1896'da İkdam gazetesinde roman ve öyküleri tefrika edilirken üne kavuşur. Döneminin en çok okunan yazarı olur. Tüm kazancı yazarlıktan gelir. Bu sayede Heybeliada'da şimdi müze olan köşkünü alır. 1908 Meşrutiyet'inden sonra Ahmet Rasim'le Boşboğaz adında bir mizah gazetesi çıkarır. İlk soruşturmaya böylelikle uğrar. Gazetesi kapanır. İkinci kez Ben Deli miyim? romanıyla mahkemelik olacak ve yine beraat edecektir. Çoğu roman olmak üzere öykü, tiyatro, makale ve eleştiri türünde altmışın üzerinde kitabı bulunmaktadır. Yazarın seçme eserlerine Türk Edebiyatı Klasikleri Dizimizde yer vermeyi sürdüreceğiz.
Yazar
Hüseyin Rahmi Gürpınar
Basım Dili
Türkçe
Basım Numarası
2
Basım Tarihi
2018-06
Ebat
125-205
Kağıt Cinsi
2.Hamur
Kapak
Karton Kapaklı
Sayfa Sayısı
160
YayKat
Edebiyat
Etiketler
Kuyrukluyıldız, Kuyrukluyıldız Altında, Kuyrukluyıldız Altında Bir, Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç, Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç Günümüz, Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç Günümüz Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız Altında Bir Günümüz, Kuyrukluyıldız Altında Bir Günümüz Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız Altında Bir Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız Altında İzdivaç, Kuyrukluyıldız Altında İzdivaç Günümüz, Kuyrukluyıldız Altında İzdivaç Günümüz Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız Altında İzdivaç Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız Altında Günümüz, Kuyrukluyıldız Altında Günümüz Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız Altında Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız Bir, Kuyrukluyıldız Bir İzdivaç, Kuyrukluyıldız Bir İzdivaç Günümüz, Kuyrukluyıldız Bir İzdivaç Günümüz Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız Bir İzdivaç Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız Bir Günümüz, Kuyrukluyıldız Bir Günümüz Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız Bir Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız İzdivaç, Kuyrukluyıldız İzdivaç Günümüz, Kuyrukluyıldız İzdivaç Günümüz Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız İzdivaç Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız Günümüz, Kuyrukluyıldız Günümüz Türkçesiyle, Kuyrukluyıldız Türkçesiyle, Altında, Altında Bir, Altında Bir İzdivaç, Altında Bir İzdivaç Günümüz, Altında Bir İzdivaç Günümüz Türkçesiyle, Altında Bir İzdivaç Türkçesiyle, Altında Bir Günümüz, Altında Bir Günümüz Türkçesiyle, Altında Bir Türkçesiyle, Altında İzdivaç, Altında İzdivaç Günümüz, Altında İzdivaç Günümüz Türkçesiyle, Altında İzdivaç Türkçesiyle, Altında Günümüz, Altında Günümüz Türkçesiyle, Altında Türkçesiyle, Bir İzdivaç, Bir İzdivaç Günümüz,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.