Kızıl Kahkaha; Bulunmuş Bir El Yazmasından Parçalar
Kızıl Kahkaha; Bulunmuş Bir El Yazmasından Parçalar

Kızıl Kahkaha; Bulunmuş Bir El Yazmasından Parçalar

Tedarikçi : Leonid Andreyev
Fiyat : ₺40,00
Barkod : 9786052958872
:
Andreyev'in Rusya'nın Rus-Japon Savaşı'ndan (1904) ağır bir yenilgiyle çıkmasının ardından kaleme aldığı Kızıl Kahkaha, savaşın akıl almaz mezalimi üzerine yazılmış en sarsıcı metinlerden biridir. Bir Rus subayının Mançurya'daki korkunç taarruz sırasında tuttuğu bölük pörçük günlük, onun ölümünden sonra savaşa katılmayan kardeşi tarafından tamamlanır. Genç subay kendi ordusunun mermilerine hedef olarak bacaklarını yitirmiştir. "Kızıl Kahkaha" onun için yaralı, sakatlanmış, paramparça bedenlerin; "kanla kızıllaşan toprakların" simgesidir: "Dünya çıldırdığında böyle gülmeye başlar." Savaş alanındaki vahşet, hem sonu gelmeyen yürüyüşün tükettiği askerleri hem de bütün bu acılar karşısında büyük bir acze düşen doktorları delirtmiştir. Subayın kardeşi savaşı dışarıdan izlese de ölümü ve acıyı kanıksayıp duyarsızlaşmış, o da tıpkı subay gibi akıl sağlığını yitirmiştir. Savaş öyle akıl dışı bir hale gelmiştir ki oğlunun korkunç bir ölümle can verdiğini gazetelerde okuyan bir ana, bir ay boyunca ondan mektup alır. Ölülere ölülerden mektup gelir. Kızıl Kahkaha, giderek toplu bir cinnete dönüşen savaşın yol açtığı muazzam yıkımın, altüst ettiği hayatların, insanlıktan çıkıp deliliğe sığınanların trajik öyküsüdür.
Yazar
Leonid Andreyev
Basım Dili
Türkçe
Basım Numarası
3
Basım Tarihi
2019-11
Çeviren
Mustafa Kemal Yılmaz
Ebat
130-195
Kağıt Cinsi
2.Hamur
Kapak
Karton Kapaklı
Sayfa Sayısı
80
YayKat
Edebiyat
Etiketler
Kızıl, Kızıl Kahkaha, Kızıl Kahkaha Bulunmuş, Kızıl Kahkaha Bulunmuş Bir, Kızıl Kahkaha Bulunmuş Bir El, Kızıl Kahkaha Bulunmuş Bir El Yazmasından, Kızıl Kahkaha Bulunmuş Bir El Yazmasından Parçalar, Kızıl Kahkaha Bulunmuş Bir El Parçalar, Kızıl Kahkaha Bulunmuş Bir Yazmasından, Kızıl Kahkaha Bulunmuş Bir Yazmasından Parçalar, Kızıl Kahkaha Bulunmuş Bir Parçalar, Kızıl Kahkaha Bulunmuş El, Kızıl Kahkaha Bulunmuş El Yazmasından, Kızıl Kahkaha Bulunmuş El Yazmasından Parçalar, Kızıl Kahkaha Bulunmuş El Parçalar, Kızıl Kahkaha Bulunmuş Yazmasından, Kızıl Kahkaha Bulunmuş Yazmasından Parçalar, Kızıl Kahkaha Bulunmuş Parçalar, Kızıl Kahkaha Bir, Kızıl Kahkaha Bir El, Kızıl Kahkaha Bir El Yazmasından, Kızıl Kahkaha Bir El Yazmasından Parçalar, Kızıl Kahkaha Bir El Parçalar, Kızıl Kahkaha Bir Yazmasından, Kızıl Kahkaha Bir Yazmasından Parçalar, Kızıl Kahkaha Bir Parçalar, Kızıl Kahkaha El, Kızıl Kahkaha El Yazmasından, Kızıl Kahkaha El Yazmasından Parçalar, Kızıl Kahkaha El Parçalar, Kızıl Kahkaha Yazmasından, Kızıl Kahkaha Yazmasından Parçalar, Kızıl Kahkaha Parçalar, Kızıl Bulunmuş, Kızıl Bulunmuş Bir, Kızıl Bulunmuş Bir El, Kızıl Bulunmuş Bir El Yazmasından, Kızıl Bulunmuş Bir El Yazmasından Parçalar, Kızıl Bulunmuş Bir El Parçalar, Kızıl Bulunmuş Bir Yazmasından, Kızıl Bulunmuş Bir Yazmasından Parçalar, Kızıl Bulunmuş Bir Parçalar, Kızıl Bulunmuş El, Kızıl Bulunmuş El Yazmasından, Kızıl Bulunmuş El Yazmasından Parçalar, Kızıl Bulunmuş El Parçalar, Kızıl Bulunmuş Yazmasından, Kızıl Bulunmuş Yazmasından Parçalar, Kızıl Bulunmuş Parçalar, Kızıl Bir,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.