Casio Hesap Makinesi Bilimsel Fonksiyonlu FX-991EX FX-++2EX-W-DH-CN
Casio Hesap Makinesi Bilimsel Fonksiyonlu FX-991EX FX-++2EX-W-DH-CN

Casio Hesap Makinesi Bilimsel Fonksiyonlu FX-991EX FX-++2EX-W-DH-CN

Marka : Casio
Tedarikçi : Casio
Fiyat : ₺655,00(KDV Dahil)
Barkod : 4549526605895
:
Casio bilimsel hesap makinesi ile karmaşık hesapların içinden çıkmak artık çok daha kolay! Üniversitelerin mühendislik ve matematik bölümlerinde okuyanların ve hatta mezunların hiçbir zaman elinden düşürmeyeceği bir cihaz olan Casio FX-991 EX 552 model hesap makinesi şık kapaklı tasarımı, yüksek ekran çözünürlüğü ve işlem kapasitesi ile bütün ihtiyaçlarınızı karşılar.
Akıllı Tasarım ile İleri Düzey Hesaplamalar
Sembolleri ve sayısal formülleri daha net görmenizi sağlayan LCD ekrana sahiptir. Ekranın, yüksek çözünürlük özelliği sayesinde görüntülenebilir bilgi sayısı daha fazladır.
Gelişmiş arayüzü sayesinde ders esnasında ve normal zamanlarda kolay kullanılabilirlik sağlar. Fonksiyonların kısaltılmamış ve doğal görünümü ders kitabı üzerinden çalışıyormuş gibi kolay anlaşılmaya imkân verir.
Gövde yüzeyindeki özel işleme ve metalik tuşlar hesap makinesına şık ve akıllı bir tasarım sağlar. Anahtar fonksiyonların yapılmasını sağlayan tuşların farklı renklerle belirtilmiş olması algıyı kolaylaştırır.
Yuvarlatılmış ve ince gövde elde kullanırken kolay ve rahat bir tutuş sağlar.
Hesap tablosu hesaplamaları, matris hesaplamaları, vektör hesaplamaları, 4 bilinmeyenli denklem hesaplamaları, eşitsizlik hesaplamaları ve istatistiksel dağılım gibi bir çok i??leri düzey matematiksel işlemleri yapmanıza olanak sağlar.
Kullanılan formüller ve hesaplamalar sonucu elde edilen veriler hesap makinesı tarafından üretilen bir QR kodu vasıtasıyla akıllı telefon ve tablet gibi diğer elektronik cihazlara aktarılabilir.
Sağlam ve Fonksiyonel Teknik Donanım
Malzeme: Plastik
Renk: Siyah-Beyaz
Ağırlık: 90 gr
Güneş Enerjisi: Var
Ekran Çözünürlüğü: 192x63
Fonksiyon Sayısı: 552
Hesap Makinesinin Adresi Casio
1946 yılında Japonya'da kurulan şirket dünyanın önde gelen elektronik devlerinden biridir. Casio, hesap makinesı alanında devrim yaratmış ve bu kategorinin dünya lideri markası haline gelmiştir.  Parolası ''yaratıcılık ve katkı'' olan firma, ürettikleri kaliteli ürünler ile her zaman kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.
Bilimsel hesap makineleri, matematik ve mühendislik öğrencilerinin öğrencilik yılları yanında mezun olduktan sonra da eli kolu olabilecek cihazlar arasındalardır.
FX-991EX tasarım konusunda da iddialı bir makinedir. Tamamı plastik beyaz-siyah 90 gram ağırlığındaki makinenin koruma kapağı hem kolay hem de sıkı oturur. FX-991EX'in arkası kavisli yapısı sayesinde elde tutması oldukça kolaydır.
Sağ üst köşesinde de bir güneş paneli bulunur. Makineye LR-44 kodlu bir pil güç verir. Bu pil, bitse de bitmese de güvenlik açısından 3 yılda bir değiştirilmesi tavsiye edilir. Üzerindeki güneş paneli sayesinde pili şarj edebilirsiniz, güneşten güç alırken sağ üst köşede ufak bir güneş logosu belirir.
Casio FX-991EX, eski nesil bilimsel hesap makinelerinin ekranlarından 4 kat daha yüksek çözünürlüğe sahiptir, 192x63 çözünürlükte net bir LCD ekrana sahiptir.
552 fonksiyonlu FX-991EX'de temel hesap tabloları için 5 sütun 45 dizide 170 veri görüntüleyebilir. 160 istatistik verisi girebilir, 4'e 4 matris hesaplaması yapabilirsiniz, bunlar yapabildiklerinden sadece birkaçıdır.
Hesaplama, karmaşık, matris, vektör, istatistik, dağılım, hesap tablosu, tablo, denklem, eşitsizlik ve oran hesaplama seçenekleri vardır.
Fakat bu bilimsel hesap makinesini diğerlerinden ayıran en büyük yeteneği üzerindeki işlemin QR kodunu paylaşabiliyor oluşunuz: Dört işlem, bir hesap tablosu veya o tabloda elde ettiğiniz veri, shift ve optn tuşuyla QR kodu oluşturabiliyor.  Telefonunuzda Casio EDU+'ın okuyucusuyla kendi telefonunuzda görüntüleyebiliyor veya arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.
Öğrenciler ve öğretmenlerden aldığı dönüşler sonucunda hem ekran hem de ara yüz tarafında hayli güncellemeye gidilmiş ve bu hesap makinesine daha  büyük yenilikler getirilmiştir.
Etiketler
Casio, Casio Hesap, Casio Hesap Makinesi, Casio Hesap Makinesi Bilimsel, Casio Hesap Makinesi Bilimsel Fonksiyonlu, Casio Hesap Makinesi Bilimsel Fonksiyonlu FX-991EX, Casio Hesap Makinesi Bilimsel Fonksiyonlu FX-991EX FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap Makinesi Bilimsel Fonksiyonlu FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap Makinesi Bilimsel FX-991EX, Casio Hesap Makinesi Bilimsel FX-991EX FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap Makinesi Bilimsel FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap Makinesi Fonksiyonlu, Casio Hesap Makinesi Fonksiyonlu FX-991EX, Casio Hesap Makinesi Fonksiyonlu FX-991EX FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap Makinesi Fonksiyonlu FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap Makinesi FX-991EX, Casio Hesap Makinesi FX-991EX FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap Makinesi FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap Bilimsel, Casio Hesap Bilimsel Fonksiyonlu, Casio Hesap Bilimsel Fonksiyonlu FX-991EX, Casio Hesap Bilimsel Fonksiyonlu FX-991EX FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap Bilimsel Fonksiyonlu FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap Bilimsel FX-991EX, Casio Hesap Bilimsel FX-991EX FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap Bilimsel FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap Fonksiyonlu, Casio Hesap Fonksiyonlu FX-991EX, Casio Hesap Fonksiyonlu FX-991EX FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap Fonksiyonlu FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap FX-991EX, Casio Hesap FX-991EX FX-2EX-W-DH-CN, Casio Hesap FX-2EX-W-DH-CN, Casio Makinesi, Casio Makinesi Bilimsel, Casio Makinesi Bilimsel Fonksiyonlu, Casio Makinesi Bilimsel Fonksiyonlu FX-991EX, Casio Makinesi Bilimsel Fonksiyonlu FX-991EX FX-2EX-W-DH-CN, Casio Makinesi Bilimsel Fonksiyonlu FX-2EX-W-DH-CN, Casio Makinesi Bilimsel FX-991EX, Casio Makinesi Bilimsel FX-991EX FX-2EX-W-DH-CN, Casio Makinesi Bilimsel FX-2EX-W-DH-CN, Casio Makinesi Fonksiyonlu, Casio Makinesi Fonksiyonlu FX-991EX, Casio Makinesi Fonksiyonlu FX-991EX FX-2EX-W-DH-CN, Casio Makinesi Fonksiyonlu FX-2EX-W-DH-CN, Casio Makinesi FX-991EX, Casio Makinesi FX-991EX FX-2EX-W-DH-CN, Casio Makinesi FX-2EX-W-DH-CN, Casio Bilimsel,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.