Algoritmalara Giriş
Algoritmalara Giriş

Algoritmalara Giriş

Tedarikçi : Kolektif
Fiyat : ₺845,00
Barkod : 9786053556497

Algoritmalara Giriş

Thomas H. Cormen, Charles E. Leiserson, Ronald L. Rivest ve Clifford Stein

Üçüncü Baskıdan Çeviri

Algoritmalar üzerine olan bazı kitaplar özenle hazrılanmış olmalarına rağmen tam değidir; diğerleri ise bir çok konuyu içerir ancak özenle hazırlanmamıştır. Algoritmalara Giriş özen ve kapsayıcılığı kendi içnde bütünleştirmiş yegane kitaptır. Bu kitap algoritmaları geniş ve derin bir şekilde kapsar, bu sayede onların tasarımını  ve analizini tüm seviyedeki okurlar için erişilebilir kılar. Her kısım nispeten kendine yeten bir biçimdedir ve çalışmanın bir bölümü olarak kullanılabilir. Algoritmalar İngilizce olarak tanımlanmış ve kaba kodlar az seviyede programlama yapmış birisi tarafından anlaşılabilecek düzeyde tasarlanmıştır. Açıklamalar içeriğin derinliği ve matematiksel özenden fedakarlık göstermeden basit seviyede tutulmuştur.

Birinci baskı, dünya çapında üniversitelerde yaygın olarak lullanılmasının yanı sıra konunun uzmanları için standart kaynak olmuştur. İkinci baskı algoritmaların rolü, olasılıksal analiz ve rassal algoritmalar ve doğrusal programlama kısımları ile zenginleştirilmiştir.. Üçüncü baskı yeniden düzenlenmiş ve baştan sona güncellenmiştir.Burada bütünüyle yeni iki kısım bulunmaktadır, van Emde Boas ağaçları ve çoklu iş parçacıklı algoritmalar ve özyinelemeler kısmına ek olarak temel toplantılar (şimdi 'böl-ve-yönet' olarak isimlendirilir). Dinamik programlama ve açgözlü algoritma yaklaşımlarının iyileştirilmiş hali ve akış ağları üzerindeki  ayırt-tabanlı akışın yeni kavramını içerir. Bu baskıya bir çok yeni alıştırma ve problemler eklendi.

Thomas H. Cormen, Dartmouth Kolejinde Bilgisayar Bilimleri Profesörü ve Yazma ve Konuşma Sanatı Enstitüsü'nün bir önceki müdürüdür.Charles E. Lesiserson MIT'de Bigisayar Bilimleri ve Mühenjdisliği Profesörüdür.Ronald L. Rivest, MIT Andrew ve Erna Viterbi'de Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Profesörüdür.Clifford Stein Kolambiya Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırmaları Profesörüdür.

Veri boyutunun inanılmaz büyümesi ve hesaplama uygulamalarının çeşitliliğinin artması ışığında, verimli algoritmalara her zamankinden dah açok ihtiyaç vardır.Güzel yazılmış, düşünülerek organize edilmiş bu kitap algoritmaların tasarımı ve analizi üzerine kusursuz giriş kitabıdır.Kitabın ilk yarısı algoritmaların öğretme ve çalışma için verimli yöntem sunmakta; iinci yarısı ise bu etkileyici alanda zorlukları ve olasılıkları inandırıcı teknikler ile daha yüksek seviyeli okuyuculara ve meraklı öğrencilere hitap etmektedr.'

- Shang-Hua Teng, Güney Kaliforniya Üniversitesi

"Bu alanınn  kutsal kitabı olan Algoritmalara giriş, modern algoritmaların tüm görüntülerini kapsayan en hızlı algoritmalar ve veri yapılarından zorlu gözüken problemler içiin polinom zamanlı algoritmalara, çizge kuramındaki klasik algoritmalardan katar eşleme, hesaplanabilir geometri ve sayılar teorisi için algoritmalara kadar çok amaçlı bir ders kitabıdır.Güncellenmiş üçüncü baskıda konunun önemi arttırılarak en faydalı veri yapılarından ve çoklu iş parçacıklı algoritmalardan biri olan van Emde Boss ağaçları kısmı eklenmiştir."

- Daniel Spielman, Yale Üniversitesi, Bilgisayar Bilimleri Bölümü

"Yirmi seneyi aşkın süredir algoritmalar alanında eğitimci ve araştırmacı olarak, tartışmasız bir şekilde Cormen'in kitabının bu konuda şimdiye kadar gördüğüm en iyi ders kitabı olduğunu söyleyebilirm.Algoritma yaklaşımını soruna doğrudan eğileni ansiklopedik ve modern bir şekilde  sunmaktadır ve bizim bölümümüz bu kitabı güvenilir bir araştırma kaynağı olmasının yaı sıra lisans ve lisansüstü düzeyde der olarak kullanmaya devam edecektir."

- Gabriel Robins, Virginia Üniversitesi, Bilgisayar Bilimleri Bölümü

:
Yazar
Kolektif
Basım Dili
Türkçe
Basım Numarası
1
Basım Tarihi
2018-06
Ebat
135-210
Kağıt Cinsi
Kuşe
Kapak
Karton Kapaklı
Sayfa Sayısı
1292
YayKat
Eğitim
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.