Detaylar

Kategori İşletme
Yayıncı Seçkin Yayıncılık
Liste Fiyatı 33.50
Format Kitap
Barkod 9789750236433
Yayın Tarihi 2016-02-21
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 261
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 135 X 210

İnovasyon ve İnovasyon Yönetimi

Günümüzün rekabet ortamında işletmeler, rakiplerine göre bir adım önde yer almak için kıyasıya mücadele vermektedirler. Bu doğrultuda, ülkemizde özellikle son yıllarda işletmelerin inovasyon geliştirme çabası içerisinde oldukları gözlenmektedir.

İnovasyon, farklı alanlarda farklı şekillerde tanımlanmıştır. İnovasyon; yeni fikirlerin, süreçlerin, ürünlerin veya hizmetlerin geliştirilmesi, kabulü ve uygulamasıdır. Diğer bir ifadeyle inovasyon; yeni fikirleri değer yaratan çıktılara dönüştürmeyi içeren bir süreçtir.

Kitap, ilk olarak inovasyonun tanımı, belirleyicileri, özellikleri ve etkisi gibi konuları açıklamaktadır. İnovasyon altyapısı (buluş, yaratıcılık, teknoloji, vb.), inovasyonla bağlantılı kavramlar (yenilik, orijinallik, farklılaştırma, vb.) ve inovasyon çeşitleri kitapta incelenen diğer konulardır. Ayrıca kitapta, inovasyon süreci ve yönetimi konuları kapsamlı şekilde incelenmiştir. Bu amaçla inovasyon sürecinde bilgi ve öğrenme süreçleri, inovasyon sürecini güçlendiren yapılar olan pazar yönelimlilik, inovasyon yönelimlilik, girişimcilik yönelimi, teknoloji yönelimlilik, öğrenme yönelimlilik ile pazarlama ve inovasyon ilişkisi konuları ayrıntılı olarak ele alınmıştır.

Konu Başlıkları
İnovasyon
İnovasyonun Belirleyicileri
İnovasyon Altyapısı
İnovasyonla Bağlantılı Kavramlar
İnovasyon Çeşitleri
İnovasyon ve Örgütsel İlişki
İnovasyon Süreci ve Yönetimi
İnovasyon Sürecini Güçlendiren Yapılar
Pazarlama ve İnovasyon

Emeği Geçenler

Yazar   : Serkan Kılıç

Satış

33.50
Liste Fiyatı : 33.50
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 7
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim