Format Kitap
Barkod 9786052359587
Yayın Tarihi 2018-10-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 328
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 165 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Bülent Çobanoğlu

Bu kitap ile 7'den 77'e Herkes Python öğrenebilir.

Modüler, % 100 nesne yönelimli, açık kaynaklı (ücretsiz), platformdan bağımsız, yorumlayıcıkullanan hızlı ve dinamik bir dil olan Python, son yılların en popüler programlama ortamlarındanbiri. Python öğrenmenizin için birkaç sebep;

Son zamanların en hızlı büyüyen programlama dilidir.
Öğrenmesi en kolay dillerden biridir.
Python kurulumu ile birlikte kendi IDLE editörü de otomatik kurulur. Harici bir editör kurulumuna ihtiyaç duymaz.
%100 nesne yönelimli, açık kaynaklı(ücretsiz), platform bağımsız ve modüler bir dildir.
Çok geniş (veri madenciliğinden veri analizine, robot programlamadan ağ programlamaya) kütüphanelere/modüllere sahiptir.
Geniş bir topluluk desteğine sahiptir.
Aynı programı; diğer programlama dillerine (C/C++, Java, ...) göre daha az kod satırı ile yazabilirsiniz.
Bülent Çobanoğlu, Python dili ile diğer diller arasındaki farkı soranlara otomatik vitesli araba ilemanuel araba arasındaki fark neyse o cevabını veriyor. Python ile kod[lar] yazdığınızda bu farkısiz de test edeceksiniz.

Programlamaya yeni başlayacaksanız, başlangıcı bu kitapla ve otomatik vitesle yapmalısınız. Kitapiçerisinde; algoritma, programlama dilleri, Python temel program bileşenleri (değişkenler, veritipleri, operatörler), giriş- çıkış (konsol) işlemleri, karar yapıları, kontrol yapıları (döngüler),fonksiyonlar/metotlar, diziler, seriler, turtle çizim uygulamaları, GUI uygulamaları, veri yapıları,tarih-zaman işlemleri, string işlemler, regex işlemleri, dosyalama, veri tabanı ve birim testikonuları bol örneklerle anlatılıyor. Her bölümün sonuna eklenen değerlendirme soruları,okuyucunun/programcının bölüm bilgisini ölçmesini ve kendini denemesini sağlıyor.

Zaten programlama biliyor ve kod yazıyorsanız, bu kitap size Python'ın farkını gösterecek ve çokbüyük bir hızla ilerlemenizi sağlayacak. Bülent Çobanoğlu'nun tecrübeli kaleminden somut ve netörneklerle Python ve nesne yönelimli dünyaya adım atın...

devamını oku..
Kategori : Ağ Teknolojileri
40.00
Liste Fiyatı : 40.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 1
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim